Free counters!  
Ulož.to - sdílej snadno data


Novinky ke stažení

Novinky ze dne 22.05.2018
Adéla ještě nevečeřela - fantasi - ČSSR - 1977 - Parodii na laciné sešitové detektivky natočil v roce 1977 Oldřich Lipský podle námětu a scénáře Jiřího Brdečky.
Bouřlivé víno - komedie - ČSSR - 1976 - První díl trilogie o víně a vesnici Pálavice se odehrává v roce 1968. Ukazuje naivitu tehdejších „podnikatelů“ a tzv.rozumnou politiku strany.
Den pro mou lásku - drama - ČSSR - 1976 - Režisér Juraj Herz tentokrát překvapil citově působivým příběhem o manželské dvojici, která se musí vyrovnat s tragickou událostí, které ničivě zasáhla do jejího soužití.
Děti mají zpívat - drama - ČSSR - 1977 - Televizní drama z období osidlování pohraničí po 2. světové válce.
Hra o jablko - komedie - ČSSR - 1976 - Film Hra o jablko režisérky Věry Chytilové se pokouší komediální formou zachytit podstatu neustálého sporu mezi mužem a ženou.
O moravske zemi - drama - ČSSR - 1977 - Důvod natočení tohoto filmu je jasný: měl zakrýt slavnou kroniku Vojtěcha Jasného "Všichni dobří rodáci", výpověď o tragických důsledcích násilné kolektivizace.
Oddechový čas - drama - ČSSR - 1977 - Drama muže, pro kterého se práce stala jediným smyslem života.
Podnájemníci - komkedie - ČSSR - 1976 - První část volné trilogie o trampotách dvou osiřelých sourozenců, třináctileté Alenky a třiadvacetiletého Zbyňka.
Novinky ze dne 16.05.2018
Anna sestra Jany - rodinný - ČSSR - 1975 - Každou pětiletku vznikl radostný film o masových strahovských radovánkách. Ve studiu odškrtli jednu položku a tvůrci byli vyznamenáni medailí za zásluhy o tělovýchovu.
Bohoušův syn - komedie - ČSSR - 1975 - Volné pokračování komedie Bohouš, tentokrát pod taktovkou režiséra F. Filipa.
Dobrodružství s Blasiem - sci-fi - ČSSR - 1974 - Frantík se cestou vlakem do Lipska setká s podivným mužem. S lipským přítelem Egonem zjistí, že to je robot, který má být vystaven v Lipsku na veletrhu.
Jak utopit doktora Mráčka - fantasi - ČSSR - 1974 - Slavná filmová komedie o zásadovém bytovém referentovi a neslavném osudu posledních českých vodníků.
Na startu je Delfín - rodinný - ČSSR - 1974 - Dospívající hrdina se ze všech sil snaží splnit nominační limit pro důležité závody, avšak necitlivý trenérův přístup dočasně zaviní ztrátu motivace.
Poslední ples na Rožnovské plovárně - historický - ČSSR - 1974 - Ideologicky tendenční historka z časů okupace líčí, jak se studenti učitelského ústavu rozhodli navzdory zákazu uspořádat tradiční ples.
Růžová sobota - komedie - ČSSR - 1974 - Komedie o tom, jak může kytice růží od neznámého dárce změnit jednu docela obyčejnou sobotu.
Sarajevský atentát - historický - ČSSR - 1975 - Česko-jugoslávský film líčí v romantickém hávu proslulý atentát na následníka trůnu Ferdinanda a jeho choť, předcházející výbuchu první světové války.
V každém pokoji žena - drama - ČSSR - 1974 - Plejádu hrdinek přebývajících v provizoriu někdejších Ženských domovů spojuje jeden rys - většinou se cítí osaměle.
Novinky ze dne 12.05.2018
A pozdravují vlaštovky - drama - ČSSR - 1972 - Komorní drama z cely smrti s mladou Magdou Vašaryovou v hlavní roli.
Kost v krku - komedie - ČSSR - 1973 - Malá vánoční komedie o první štědrovečerní službě mladého doktora.
Lesní panna - komedie - ČSSR - 1973 - Hospodský Barnabáš a učitel Isidor Slovíčko podlehnou lákání starého Morelese, živeného dopisy mladého Taussiga z Ameriky a vydávají se hledat štěstí a bohatství do Ameriky.
Milenci v roce jedna - drama - ČSSR - 1973 - Když nadšený filmový amatér, poněkud lehkomyslný mladík Pavel okouzleně natáčí plachou, do sebe uzavřenou dívku Helenu, netuší, že ona má za sebou zkušenost s koncentrákem.
Morgiana - drama - ČSSR - 1972 - Iva Janžurová ve své životní roli (přesněji řečeno dvojroli) ztělesňuje dvě povahově zcela rozdílné sestry.
O sněhurce - rodinný - ČSSR - 1972 - Skupina dětí z vesnické školy připravuje pod vedením učitele divadelní představení inspirované známou pohádkou o sněhurce.
Počkám, až zabiješ - drama - ČSSR - 1973 - Za druhé světové se cvičili psi pro službu v koncentrácích. Jeden vězeň si však ochočí fenu německého ovčáka, která mu při útěku zachrání život.
Rodeo - drama - ČSSR - 1972 - Nadějný motokrosový jezdec Imrich Křepinský (Vítězslav Jandák) si umí řádně komplikovat život.
Sen noci svatojánské - komedie - ČSSR - 1973 - Sen noci svatojánské je půvabná a z četných divadelních i filmových adaptací velmi známá komedie W. Shakespeara.
Vlak do stanice Nebe - drama - ČSSR - 1972 - Během poslední válečné zimy přivezla starostlivá maminka svou malou dcerku z Prahy ohrožované nálety do horské vesničky v Beskydech.
Novinky ze dne 28.04.2018
Deň, ktorý neumrie - drama - ČSSR - 1974 - Hlavný hrdina filmu ujde z Ruského frontu, zajmú ho Nemci a pri transporte vlakom je oslobodený partizánmi.
Dnes platí regulačný stupeň č.6 - drama - ČSSR - 1978 - Dráma ľudí, ktorí zodpovedne a statočne plnia svoje povinnosti pri zabezpečovaní dostatku elektrickej energie pre Bratislavu.
Kto odchádza v daždi - drama - ČSSR - 1974 - Dráma z obdobia kolektivizácie dediny v rokoch 1947-1948 zachytáva život bývalých bírešov, ktorí po vojne a pozemkovej reforme získajú pôdu a snívajú o tom, že sa stanú zámožnými gazdami
Kým kohút nezaspieva - drama - ČSSR - 1972 - Príbeh desiatich zdanlivo náhodne vybraných ľudí umiestnených v pivnici jedného malého mesta počas nacistickej okupácie Slovenska.
Ľalie poľné - drama - ČSSR - 1972 - Nadľahčená filmová mozaika rozpráva o vojnových vyslúžilcoch, ktorí sa po návrate z vojny snažia dať svojmu životu zmysel, nájsť opäť šťastie a lásku.
Medená veža - drama - ČSR - 1970 - Traja kamaráti pracujú na malé vysokohorskej chate. Potom, čo na chatu príde Pirinova manželka Saška, je do tej doby nerozlučné priateľstvo troch mužov vystavené ťažkým skúškam.
Sebechlebskí hudci - historický - ČSSR - 1975 - Príbeh sa odohráva v období tureckých vpádov v polovici 17. storočia. Traja slovenskí muzikanti sa rozhodnú vyslobodiť krásnu pani Dóciovú, ženu miestneho kapitána, ktorú väzní v háreme turecký paša.
Skrytý prameň - historický - ČSSR - 1973 - Levoča, prvá polovica 16. storočia. Majster Pavol tvorí svoje najslávnejšie dielo - neskorogotický oltár v kostole sv. Jakuba. Do svojich služieb práve prijíma rezbárskeho tovariša Krištofa.
Novinky ze dne 24.04.2018
Anděl páně - pohádka - Česko - 2015 - Je časné ráno, v předvečer Štědrého dne, a celé nebe se chystá na velkolepé oslavy Ježíškových narozenin. Panna Marie se svatou Veronikou pečou hory cukroví, Tři králové chystají dort a sbor andílků nacvičuje koledy ...
Anděl páně 2 - pohádka - Česko - 2015 - Anděl Petronel stále pracuje u Nebeské brány, ale je přesvědčen, že by si zasloužil lepší službu. Jeho věčný pokušitel, čert Uriáš, začne Petronela ponoukat.
Čert ví proč - pohádka - Česko - 2003 - V zemi krále Dobromila se přestala cenit poctivá práce, slušnost, čestnost a úcta mezi lidmi. Do krajiny se místo toho postupně vkrádá moc pekla a tak ti, ve kterých zůstal ještě zbytek slušnosti, raději prchají pryč.
Hospoda U bílé kočky - pohádka - Česko - 2009 - Osazenstvo zájezdního hostince U bílé kočky sleduje s obavami a nedůvěrou časté návštěvy poštovního úředníka Johana.
Kouzla králů - pohádka - Česko - 2008 - Na zámku Žleby a na hradě Kost natáčel Zdeněk Zelenka pohádku "Kouzla králů" a rozehrál svůj pohádkový příběh ve dvou královstvích.
Láska rohatá - pohádka - Česko - 2009 - Jiří Mádl jako hodný čert nešika, Jiřina Bohdalová jako jeho čertovská babička. Rozbalte si pohádku s čerty, láskou nebeskou, očima z ryzího zlata a hlavně s náručí plnou humoru a milým vánočním pohlazením.
Nejkrásnější hádanka - pohádka - Česko - 2008 - Matěj pracuje u sedláka a miluje jeho dceru Majdalenku. Lakomý boháč však jejich lásce nepřeje, představuje si pro dceru bohatšího ženicha.
Začarovaná láska - pohádka - Česko - 2007 - Pro ty, kteří mají rádi romantické pohádky, ve kterých nechybí tajemná kouzla a čáry, se v červnu začal natáčet příběh o princezně Mařince a mládenci Černoočkovi.
Novinky ze dne 20.04.2018
Dáma na kolejích - muzikál - ČSR - 1966 - Je toho mnoho, co musí stačit řidička tramvaje Marie po skončení pracovní směny. Všechno však dělá ráda, protože svého muže Václava miluje.
Dívka s třemi velbloudy - komedie - ČSR - 1967 - Osudy žen se opakují: šestnáctiletá dcera dvaatřicetileté matky je rovněž těhotná. Stejně jako její matka zůstane svobodná a dítě bez otce.
Dům ztracených duší - krimi - ČSR - 1967 - V psychiatrické léčebně se mohou skrývat všelijaké divné existence - třeba váleční zločinci.
Happy end - komedie - ČSR - 1967 - Komedie Oldřicha Lipského a Miloše Macourka je nezvyklým a odvážným experimentem, vypráví totiž děj pozpátku.
Hoří, má panenko - komedie - ČSR - 1967 - Modelový průzkum českého maloměšťáctví ve vypouklém zrcadle zvýrazňujícím hospodské vztahy, prázdné hlavy, dlouhé prsty a plytké svědomí, se odehrává na pozadí hasičského bálu.
Jak se krade milión - komedie - ČSR - 1967 - Nenápadný účetní, vždy vyhodnocovaný jako nejsvědomitější pracovník, náhodně přijde na způsob, jak zpronevěřovat peníze, tak aby si toho nikdo nevšiml.
Malé letní blues - drama - ČSR - 1967 - Prázdninový příběh, vyprávějící o první nesmělé lásce, se odehrává v romantické chatové osadě na břehu řeky.
Údolí včel - drama - ČSR - 1967 - Historický příběh Františka Vláčila se odehrává v drsných reáliích druhé poloviny 13. století. Zobrazuje svár mezi vnucenou příslušností k asketickému křižáckému řádu a touhou po svobodném životě.
Novinky ze dne 05.04.2018
Dědečkem proti své vůli - komedie - ČSR - 1939 - Zámožný továrník Osten se ke svému postavení dopracoval díky energii a píli. Má však jednu slabost - nedokáže si přiznat, že i on musí jednou zestárnout.
Děvče z předměstí aneb všecko přijde najevo - komedie - ČSR - 1939 - Bohatá mladá vdova Klára Zvonečková se chce znovu vdát. Častý návštěvník jejího domu pan Šukálek ji tajně miluje.
Hvězda z poslední štace - komedie - ČSR - 1939 - Šnajdrova kočovná divadelní společnost přijede do Bláhova, aby se také tady pokusila o své štěstí.
Když Burian Prášil - komedie - ČSR - 1940 - Baron Prášil žije se svou ženou Olgou a dcerou Karlou na zámku Prášily. V mládí žil veselým životem a úkolem komorníka Ronalda je rozesílat včas alimenty za svého pána.
Směry života - drama - ČSR - 1940 - Film vznikl podle již zvetšené divadelní předlohy F. X. Svobody, která sice byla přenesena do současnosti, avšak více věrohodnosti tím nezískala.
Tetička - komedie - ČSR - 1941 - Bohatá stará panna Berta oslavuje šedesáté narozeniny. Popřát ji přijde jen její věrný ctitel Dr. Jelínek.
Tulák Macoun - drama - ČSR - 1939 - Příběh Macouna je tu vyprávěn jako rozměrná retrospektiva, vybavující se protagonistovi, stiženému prudkou horečkou...
Život je krásný - komedie - ČSR - 1940 - Komedie plná převleků. Oldřich Nový jako zamilovaný spisovatel, svérázný dědeček s niněrou a současně vemlouvavý věštec.
Novinky ze dne 28.03.2018
Čest a sláva - drama - ČSR - 1968 - Nerytířská klání českého rytíře Ryndy ve vynikajícím podání Rudolfa Hrušínského.
Jarní vody - drama - ČSR - 1968 - Podle stejnojmenné Turgeněvovy novely natočil Václav Krška vzpomínání stárnoucího ruského šlechtice Sanina.
Královský omyl - drama - ČSR - 1968 - Nejvyšší královský podkomoří je obviněn ze zrady a uvězněn. I když se podezření ukáže být neopodstatněné, vězeň se ocitá v ohrožení života.
Spalovač mrtvol - drama - ČSR - 1968 - Filmová adaptace psychologického hororu, vzdáleně upomínajícího na Hitchcockovy grotesky.
Ta třetí - drama - ČSR - 1968 - Nevýrazná adaptace románové předlohy Jaroslava Havlíčka.
Vánoce s Alžbětou - drama - ČSR - 1968 - Alzbětu propustili na podmínku z nápravného zařízení. Ihned nastoupila do zaměstnání jako závoznice.
Novinky ze dne 20.03.2018
Hříšní lidé města brněnského - seriál, krimi - Česko - 1999 - Komediálně - kriminální cyklus příběhů z brněnského podsvětí i z policejních kruhů.
Hříšní lidé města pražského - seriál, krimi - ČSR - 1969 - Třináctidílný seriál kriminálních případů ze třicátých let 20. století podle povídek Jiřího Marka. Pražská "mordparta" policejního rady Vacátka bojuje s podsvětím.
Novinky ze dne 12.03.2018
Jestřabí moudrost - pohádka - ČSSR - 1989 - Ponurá pohádka o králi, kterého pýcha připravila o lásku, přátele i moc.
Modrý kosatec - pohádka - ČSSR - 1983 - Pohádka o kouzelné píšťalce, která plní skrytá přání.
O komtesce a zbojníkovi - pohádka - ČSSR - 1988 - Veselý pohádkový příběh o lásce komtesky Barborky a Zbojníka Jury Krúpy.
O líné Nitce a prstýnku s rubínem - pohádka - ČSSR - 1984 - Pohádka podle K. J. Erbena o třech přadlenách.
O zakletém hadovi - pohádka - ČSSR - 1983 - Pohádka vypráví o vesnické dívce Běle, která se zamiluje do hlasu, který slýchá o polednách.
Tři princezny tanečnice - pohádka - ČSSR - 1984 - Chudý pasáček Michal se přihlásí na královském zámku do služby jako zahradnický učeň.
Novinky ze dne 07.03.2018
Diagnosa X - drama - ČSR - 1933 - Doktor Bernhard je pohlcen svým povoláním a proto se jen málo věnuje své ženě Heleně a dcerce.
Její lékař - komedie - ČSR - 1933 - Paní Janatová si v mládí prožila nešťastný románek s malířem, a proto je nyní vůči všem výtvarníkům naladěna nepřátelsky.
Matka Kráčmerka - komedie - ČSR - 1934 - Manželé Kráčmerovi pracují pilně v zelinářské zahradě. Šetří na věno jediné dceři Betynce, která má vážnou známost s medikem Zdeborským.
Polská krev - komedie - ČSR - 1934 - Hrabě Bolo Baranský byl sice podle jména velkostatkář, ale na svůj velkostatek nevkročil už celou řadu let.
Sedmá velmoc - drama - ČSR - 1933 - Tři reportéři a jejich dámská konkurence na stopě špionážní aféry.
U snědeného krámu - drama - ČSR - 1933 - Pan Žemla si po letech dřiny otevře vlastní krám a je rád, když se jeho zákazníci projevují jako přátelé.
Novinky ze dne 22.02.2018
Čarbanice - drama - ČSSR - 1982 - Prednosťou snímky Čarbanice je snaha o nevšedné zachytenie detských problémov bez zbytočného ponaučování alebo idealizácie.
Kosenie Jastrabej lúky - drama - ČSSR - 1981 - Počas rodinného stretnutia sa rozvíja úvaha o kvalite medziľudských vzťahov, ktorá je založená na konfrontácii rozličných životných názorov a postojov.
Mŕtvi učia živých - drama - ČSSR - 1983 - Film mapuje tragické následky degenerácie režimu. Je to psychologický príbeh o osudovom stretnutí dvoch mužov s odlišnými postojmi.
Neodchádzaj nocou letnou - drama - ČSSR - 1984 - Dramatický príbeh o túžbe po pomste z trochu netradičného prostredia montérov vysokého napätia.
Otec ma zderie tak či tak - komedie - ČSSR - 1980 - Malý Vinco túži hrať v dedinskej dychovej kapele aj napriek tomu, že podľa učiteľov nemá hudobný sluch.
Slané cukríky - komedie - ČSSR - 1985 - Úsmevne ladený film o citových problémoch dospievajúcej mládeže.
Sojky v hlave - komedie - ČSSR - 1983 - Malý chlapec sa márne snaží otca presvedčiť, že vysnívaný futbalista z neho nebude.
Tisícročná včela - komedie - ČSSR - 1983 - Sága murárskeho rodu Pichandovcov odohrávajúca sa prevažne na malej slovenskej dedine zachytáva časový úsek tridsiatich rokov (1887 - 1917).
Novinky ze dne 15.02.2018
Hlídač č.47 - drama - Česko - 2008 - Distribuční film České televize, který vznikl na motivy románu Josefa Kopty.
Kráska v nesnázích - komedie - Česko - 2006 - Stejnojmenná báseň Roberta Gravese inspirovala Jana Hřebejka a Petra Jarchovského k vytvoření milostného příběhu mladé ženy řešící dilema lásky ke dvěma mužům.
Maharal tajemství talismanu - fantasi - Česko - 2006 - Napínavý a fantastický příběh tří pražských dětí a charismatického hledače pokladů nás zavede na ta nejtajemnější místa staré Prahy.
Pravidla lži - thriller - Česko - 2006 - Psychologické drama z prostředí terapeutické komunity, kde se jedenáct lidí pokouší odpoutat od své minulosti.
U mě dobrý - komedie - Česko - 2008 - Komedie Jana Hřebejka s Petra Jarchovského podle knížky Petra Šabacha.
Účastníci zájezdu - komedie - Česko - 2006 - Komedie podle románu a scénáře nejpopulárnějšího současného českého spisovatele Michala Viewegha.
Venkovský učitel - drama - Česko - 2008 - Učitel opouští gymnázium v hlavním městě a přichází učit na venkovskou školu, aby tak zapomněl na nevydařené milostné vztahy a našel znovu sám sebe.
Vy nám taky šéfe - komedie - Česko - 2008 - Filmová komedie vypráví příběh podnikatele, který chce nechat svoji firmu "poctivým" způsobem zkrachovat.
Novinky ze dne 06.02.2018
Bláha a Vrchlická - drama - ČSFR - 1991 - Telefonistka Vrchlická překvapí nádražáka Bláhu svým neotřelým přáním, aby jí udělal dítě. Neznají se, nikdy se neviděli ...
Helimadoe - komedie - Česko - 1993 - Helimadoe je lyrický příběh z počátku našeho století, s atmosférou maloměstského prostředí, s rázovitými figurami a jemnou analýzou lidských povah.
Krvavý román - komedie - Česko - 1993 - Skvělá hříčka Jaroslava Brabce na motivy Krvavého románu spisovatele Josefa Váchala.
Městem chodí Mikuláš - drama - ČSFR - 1992 - Komorní filmový příběh, odehrávající se v nemocnici malého města, vypráví o velkém trápení malého uličníka.
Noc pastýřů - drama - Česko - 1993 - Televizní adaptace známé divadelní hry o životní epizodě a osudových sporech rožmitálského kantora a kompozitora Jakuba Jana Ryby.
Obecná škola - komedie - ČSFR - 1991 - Film Obecná škola skvěle vystihuje poválečnou atmosféru plnou naděje a očekávání lepších zítřků.
Requiem pro panenku - thriller - ČSFR - 1991 - Administrativním omylem se čtrnáctiletá Marika dostane místo do dětského domova do ústavu pro mentálně choré, odkud není úniku.
Tankový prapor - komedie - ČSFR - 1991 - Hrdinou neradostného i když převážně humorného pohledu na vojenský život v roce 1953 je rotný Dany Smiřický.
Novinky ze dne 25.01.2018
Kapitán Korda - drama - ČSSR - 1970 - Příběh okatého šmudly a jeho kamarádů v říši tajemného smetiště či kouzelné řeky.
Lekce - drama - ČSSR - 1971 - Za druhé světové války vytvoří německý univerzitní profesor špionážní centrálu, která dodává spojencům informace o plánech nacistů.
Princ a chuďas - 1.Králova smrt - drama - ČSSR - 1971 - Televizní film "Princ a chuďas" byl natočen v roce 1971 podle stejnojmenného románu Marka Twaina.
Princ a chuďas - 2.Zrození krále - drama - ČSSR - 1971 - Televizní film "Princ a chuďas" byl natočen v roce 1971 podle stejnojmenného románu Marka Twaina.
Svět otevřený náhodám - drama - ČSSR - 1971 - Druhá polovina 30. let: nezaměstnaný mladík zkouší nejrůznější způsoby obživy.
Tajemství velikého vypravěče - komedie - ČSSR - 1971 - Život slavného francouzského spisovatele Alexandra Dumase staršího byl naplněn stejně jako příběhy jeho proslulých historických románů.
Touha Sherlocka Holmese - komedie - ČSSR - 1971 - Slavný detektiv Sherlock Holmes by se rád stal hudebníkem. Do cesty se mu však stále pletou kriminální případy, které musí řešit.
Vražda Ing. Čerta - komedie - ČSSR - 1970 - Hodně krutá a celkem vtipná satira na soužití muže a ženy.
Novinky ze dne 18.01.2018
Bez práce nejsou koláče - pohádka - ČSSR - 1988 - Jak se Jiřík z lásky k princezně upsal čertu.
Hádání s Hadovkou - pohádka - ČSSR - 1987 - Až půjdete do lesa, dejte si pozor na nejrůznější nekalé živly - potažmo když jste v pohádce.
O nejchytřejší princezně - pohádka - ČSSR - 1987 - Tak dlouho o sobě princezna rozhlašovala, že je ze všech nejchytřejší, až tomu museli na zámku uvěřit.
O princezne která ráčkovala - pohádka - ČSSR - 1986 - V tomhle království je něco v nepořádku. Paní královnu sužuje hypochondrie, princezna Karolínka je rozmazlená, rádce je proradný a vypočítavý. A všichni ráčkují...
Paví pírko - pohádka - ČSSR - 1987 - Slovenský Plaváček s krásnou českou princeznou a hezkým králem.
Pohádka z Kampy - pohádka - ČSSR - 1986 - Hrnčířské řemeslo bývalo kdysi velmi vážené a pražskou Kampu také jak se patří proslavilo.
Prstýnek bez kamínku - pohádka - ČSSR - 1986 - O tom, jak němá tanečnice Korunka dokázala otevřít oči knížeti Ondřejovi.
Strašidla z vikýře - pohádka - ČSSR - 1987 - Malá Terezka přijíždí na prázdniny k babičce a dědovi, kteří tvoří svéráznou dvojici.
Novinky ze dne 11.01.2018
Cirkus bude - komedie - ČSR - 1954 - Výprava rekreantů přijíždí zhlédnout cirkusové představení právě v den, kdy zaměstnanci cirkusu mají náhradní volno.
Jestřáb kontra Hrdlička - drama - ČSR - 1953 - Český hraný film je natočen podle známé stejnojmenné povídky Svatopluka Čecha.
Kudy kam - komedie - ČSR - 1956 - Filmová veselohra, která se už před padesáti lety pokoušela "řešit" problém mužské a ženské emancipace.
Muž v povětří - komedie - ČSR - 1955 - Vlasta Burian v roli vynálezce Čápa, který svými pokusy narušuje klid městečka Krásnov.
Neporažení - drama - ČSR - 1956 - V době, kdy nacistická vojska se chystají obsadit již okleštěnou československou republiku, se jedna malá vojenská posádka vzepře rozkazu.
Padělek - krimi - ČSR - 1957 - České detektivní drama. Paní Olga nachází po návratu z kina svého manžela, s nímž se právě rozvádí, zastřeleného.
Štika v rybníce - komedie - ČSR - 1951 - Česká veselohra o děvčatech ve stavebnictví.
Úplně vyřízený chlap - drama - ČSR - 1956 - Ostrava - Kunčice, 1953: stejný den jako manifestační tryzna za J. V. Stalina se koná pohřeb brigádníka Bédi Nevěřila.
Novinky ze dne 05.01.2018
Kantor Ideál - komedie - ČSR - 1932 - Variaci známé pohádky o Šípkové Růžence provází vypravěčka D. Patrasová.
Lelicek ve sluzbach Sherlocka Holmese - komedie - ČSR - 1932 - Portorický král Fernando XXIII. požádá slavného detektiva Holmese, aby mu sehnal dvojníka, neboť se obává atentátu.
Miláček pluku - komedie - ČSR - 1931 - Nevoják Kohout se musí vydávat za důstojníka, protože zastupuje svého "zaneprázdněného" zaměstnavatele.
Pepina Rejholcova - komedie - ČSR - 1932 - Na poli českého filmu dodnes nesrovnatelný unikát. Adaptace kresleného novinového stripu.
Pokušení paní Antonie - komedie - ČSR - 1934 - Bodrá hospodyně Antonie Nováková dělá vše možné pro svou dceru, aby se měla v budoucnosti dobře.
Pudr a benzín - komedie - ČSR - 1931 - Voskovec s Werichem zde vytvořili svéráznou dvojici - nešikovného řidiče autokaru a stejně nešikovného dopravního strážníka.
To neznáte Hadimršku - komedie - ČSR - 1931 - Revident Hadimrška je vyslán do Prahy. Má reorganizovat Zlatníkovu gramofonovou firmu, aby mohla bance zaplatit dluhy.
Uličnice - komedie - ČSR - 1936 - Za doprovodu líbivých melodií film vypráví příběh osmnáctileté továrnické dcerky Věry Janákové, po uši zamilované do slavného letce Jiřího Málka

Jaké filmy sleduji nejraději ?

České filmy (683 | 59%)
České seriály (177 | 15%)
Zahraniční filmy (138 | 12%)
Je mi to jedno :) (55 | 5%)
djsoso © 2010 - 2018
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one